Fotograficzne Bio

Urodziłem się w Gorlicach w Beskidzie Niskim. W tych niezbyt wysokich lecz malowniczych górach, na mało uczęszczanych szlakach już w latach nauki szkolnej miałem okazję poznawać piękno natury jako uczestnik wielu rajdów turystycznych.  Udział w wycieczkach organizowanych przez gorlicki oddział PTTK, najczęściej w Tatry, umożliwił mi poznanie cudownych górskich krajobrazów. Zdjęcia, które robiłem podczas tych wypraw, wykonane zwykłym aparatem na klisze pozwalały mi wspominać te piękne chwile a także motywowały do dalszych wyjazdów.

Powrót w góry nastąpił w latach 2012-2013. Zdjęcia wykonywane aparatem Canon A610 sprawiały, że coraz bardziej wtajemniczałem się w dziedzinę fotografii.
W 2014 r. kupiłem aparat bezlusterkowy Sony Nex 5N. Kilka miesięcy później, pewnego jesiennego poranka udałem się na wschód słońca do Bystrej koło Gorlic. To tam na wzgórzu Bucze rozkwitła moja fotograficzna pasja. Trafiłem na cudowne warunki czyli mgły i promienie słońca, które w formie laserów oświetlały niżej położone tereny. Kolejne magiczne wschody słońca pogłębiały tylko moje zamiłowanie do fotografii.

Fotografia to moje hobby. Pozwala mi przebywać w ukochanych górach o różnych porach dnia i nocy. Samotne nocne wyjścia na górskie szczyty pozwalają przełamać strach i słabość, dodają odwagi i wiary w siebie.

Fotografia to również sposobność poznania ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach, możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów.

Fotografia to dla mnie również odskocznia od codziennej biurowej pracy.

Obecnie używam następującego sprzętu fotograficznego:

Aparat Canon 6D
obiektyw Canon EF F17-40 mm L USM F4.0
obiektyw Canon EF 100-400 mm F4,5-5,6 IS USM
obiektyw Canon EF 100 mm F2.0 USM

Statyw Manfrotto MT190X3 mini
Głowica Triopo B-2

Filtr polaryzacyjny HOYA Fusion Antistatic
Filtr szary Haida 1000 ND

error: Content is protected !!